Jsem autorka více než dvaceti knih. Píši o ženách a jejich láskách. Jsem také nakladatelka - své, a nejen své knihy si vydávám ve vlastním nakladatelství. Jejich výrobu, s výjimkou korektur a pochopitelně tisku, si zajišťuji vlastnoručně včetně návrhů obálek. Kromě toho jsem i programátorka a autorka redakčního systému JOUDAweb, který využívá řada webových prezentací včetně tohoto časopisu. Jsem také manželka, sestra, teta, sestřenice, neteř, kamarádka... A především jsem člověk, který se snaží na tomto světě lidi spíše těšit než zarmucovat. Jak dalece se mi to daří, musí posoudit jiní.
Zvu Vás na své autorské stránky. Mé knihy si můžete koupit v běžných knihkupectvích a také v e-shopu.
Hledání
V hlavě máme představu, jak by měla naše obálka vypadat, a máme k dispozici také obrázek či obrázky, které chceme při realizaci té představy použít. Nyní se tedy vrhneme na technickou stránku věci.
Text knihy máme připraven ve formátu pdf a nyní se vrhneme na obálku. Ačkoliv jsme na svůj text náležitě pyšní a ačkoliv může být i objektivně velmi kvalitní, není nám to nic platné, pokud ho zájemcům nenabídneme v co možná nejlákavějším balení. A o to se musí postarat právě obálka.
Minule jsme zdárně vysázeli celý text knížky. Vyrobili jsme kompletní pdf soubor, který by mohl teoreticky putovat do tiskárny, pokud by se ovšem nehemžil chybami, které my autoři nemáme šanci vidět, protože text známe natolik, že čteme jen začátky slov i vět a zbytek už si domýšlíme.
V prvním a druhém díle jsme si podrobně popsali sazbu první kapitoly. Nyní sazbu dokončíme a vyrobíme kompletní textový soubor, který se bude dávat ke korektuře.
Minule jsme přenesli text první kapitoly do sázecího programu. Nechali jsme automaticky opravit jednopísmenné předložky a rozdělit slova. To ostatní už je však na nás. S chutí do ruční práce.
Na besedách i jinde se mě často ptáte, co všechno obnáší vydávat si vlastní knížku. Proto jsem se rozhodla popsat Vám, jak to dělám já, aniž bych si dělala patent na to, že takový postup je jediný správný.
Dnes má pohřeb Simona Monyová, spisovatelka, kterou paradoxně proslavil až její tragický osud.
Poněkud praštěná pisatelka přeslazených pamfletů přiznává: prázdniny počaly podivně.
Mám kamarádku. Na tom by ještě nebylo nic divného, to se občas stane každému. Ta kamarádka je spisovatelka. I to se by ještě dalo celkem pochopit. Jenže ta kamarádka mi nedávno poslala mail, ve kterém mě vyzývá, abych přispěla jednou či dvěma povídkami do tématické knihy o koních.
Vytvořila jsem redakční systém pro tvorbu webu, ve kterém si uživatel může sám upravovat vlastní stránky. Jmenuje se JOUDAweb. Jeho součástí je také psaní článků, tedy malá obdoba "velkých" redakčních systémů. Problém je v tom, že zatím nemám uživatele, na kterém bych tento systém vyzkoušela.
Od 1. ledna 2021 naleznete každý pátek na adrese Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové nový článek v rubrice této naší autorky, kterou pro ni zřídila průvodkyně a zakladatelka tohoto portálu paní Kristýna Maková.
Krátké tématicky různorodé texty doprovázejí fotografie a kresby, a propojuje je barevná postavička průvodkyně, kterou pro S. Jarolímkovou nakreslil jako dárek známý kreslíř a malíř Karel Benetka.
Možná vás zaujme, že naše autorka Zdeňka Ortová nám utekla ke svému vlastnímu blogu. Pro ty z vás, kteří se nechtějí o její humor připravit, uvádím na tento blog odkaz.
JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz Aktualizováno: 18. 4. 2021