joudaweb - časopis Čekanka

Články:

Hledání

rok:
měsíc:
den:
rubrika:

strana 3 / 6
  <<   <   1   2   3   4   5   6   >   >>  

Různé Alena Prchlíková 20. srpna 2017 23:39
Plzeňské vzpomínání

Vážení čtenáři, v těchto dnech pobývá u naší pražské sousedky Magdy její maminka, což by nebylo tak vzácné, v létě zde bývá každý rok. Zajímavější je, že Magda pozvala i maminčinu sestřenici, paní Emu. Co je ale překvapující, obě ženy již překročily devadesát let svého žití. Magdina maminka dokonce o čtyři roky. Když jsem se dozvěděla, že si Magda obě své příbuzné k sobě pozvala, vzpomněla jsem si na Jiřinčin seriál reportáží o své mamince z doby druhé světové války. A nedalo mi to, poprosila jsem o setkání, zda bych se nedozvěděla něco nového z historie. Bylo mi vyhověno, strávila jsem příjemným posloucháním několik hodin, a tak vám nabízím pár postřehů z doby před válkou a během ní.

přečteno: 3138x   komentářů: 2, nejnovější: 01. 09. 2017, 19:15:21
Strava v historii Alena Prchlíková 30. května 2017 02:01
Chléb v antickém Řecku a Římě

Pravidelně si kupuji časopis Křížovka. Bývají zde spíše těžší, ale přitom ještě pro mě luštitelné křížovky, ale i zajímavé články z různých oborů. A tak se mi dostalo do ruky číslo, v kterém jsem narazila, mimo zajímavostí z přírody, na několik článků s tajenkami o pečivu starých Řeků a Římanů. A protože chléb patří k nejzákladnějším potravinám celé věky, rozšířím své články z historie stravy o pojednání chlebové, hlavně z antického období.

přečteno: 2586x   komentářů: 0
O věcech kolem nás Alena Prchlíková 14. května 2017 22:22
Pečené rakouské sladkosti a jejich historie

Při čtení Tánina komentáře a vysvětlení, jaká sladká jídla se podávají v rakouských horách, jsem si uvědomila, že podobné moučníky pekla i moje babička a jak píše Dáša, její také. Ono není divu, rakouská, česká, maďarská i slovenská kuchyně mají hodně společného. A protože mi hnedle naskočilo několik druhů skvělých sladkostí a i jejich pravděpodobný zrod, nabízím vám článek pojednávající o laskominách nejen z minulých staletí, ale protože jejich obliba neustále trvá, i z dnešních dní.

přečteno: 3351x   komentářů: 2, nejnovější: 17. 06. 2017, 18:02:48
Strava v historii Alena Prchlíková 25. dubna 2017 16:18
Oblíbené pokrmy z knih Táni Kubátové - 2. díl

Nabízím druhou várku knížek, nejen o tom, co naše známé postavy jedí, ale také druhou várku otázek. Kdo máte zájem, pojďte na procházku do kuchyní knižních hrdinek a jejich přátel.

přečteno: 3608x   komentářů: 6, nejnovější: 11. 05. 2017, 15:15:15
Strava v historii Alena Prchlíková 19. dubna 2017 10:40
Oblíbené pokrmy z knih Táni Kubátové - 1. díl

Milé kubátoložky,

tento díl je určen především vám. Někdy začátkem adventu, když jsem pekla cukroví a zpříjemňovala si prostoje čtením Tániných knih, tak jak to dělám každoročně, jsem si uvědomila, že nevím, jakým potravinám dávají postavy přednost. Bylo to v souvislosti s tím, že jsem přemýšlela a postupně psala díly o stravování v historii. Věděla jsem, že v Tániných knihách se jí častěji než v knihách jiných, ale vždy mě pohltí příběh a moc nad tím, co si kdo dal k obědu nebo večeři nepřemýšlím. Pro ty, kteří dosud neznají knížky Táni Kubátové a jen se jakousi náhodou doklikali na tyto stránky, to bude sice trochu nepřehledné, ale věřte, že to, co chci v tomto článku napsat, není obsah ani hodnocení knížek, i když to možná tak na první pohled vypadá, pouze se jedná o můj pohled do kuchyní některých postav z Tániných příběhů.

přečteno: 3519x   komentářů: 7, nejnovější: 02. 05. 2017, 23:22:32
Strava v historii Alena Prchlíková 11. dubna 2017 16:44
Strava v historii - novověk - nad vonícím šálkem

Vítám vás ve světě vůní, osvěžení a sladkosti. Řeč bude o kávě, čaji, kakaových bobech a čokoládě. Čaj je na rozdíl od kávy mnohem starší, ale káva je, hned po ropě, nejprodávanější komoditou na světě. Přijměte pozvání na šálek kávy, čaje nebo kakaa.

přečteno: 2586x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 4. dubna 2017 11:07
Strava v historii - novověk - všehochuť

Moje babička říkávala „co platno koření, když není vaření“. Měla na mysli, že koření je jen přídavek, základem byly různé obiloviny, luštěniny, těstoviny a brambory. Hlavně kroupám, pohance, jáhlám a hrachu se říkávalo „vaření“. Koření nesmí převládat, má jen dodat chuť základním ingrediencím, které bývají v tomto případě poněkud nevýrazné.

přečteno: 2461x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 28. března 2017 10:50
Strava v historii - novověk - polévka je grunt

Jak je z nápisu patrné, půjdeme se podívat za nejdůležitějším pokrmem všech lidí, nejen chudých, ale i bohatších. A také si povíme něco o přílohách, když už jsem v minulém díle psala o masu, doplním článek o tom, co se k němu podávalo.

přečteno: 2665x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 21. března 2017 16:36
Strava v historii - novověk - maso je špunt

Staré české přísloví říká, polévka je grunt, maso špunt. Nebudu s tímto tvrzením polemizovat, naprosto s ním souhlasím. Ale polévky si nechám na příští článek, dnes se podíváme na ten špunt. Já toto rčení vnímám tak, že po celá staletí lidé jedli hlavně polévky, zahuštěné zeleninou a chlebem, maso se objevilo jen o svátcích či v neděli, nebylo tedy základem stravy. Naproti tomu polévky, to je jiná. Ale o nich až příště…

přečteno: 2581x   komentářů: 0
Korunovační klenoty Alena Prchlíková 15. března 2017 12:19
Korunovační klenoty v evropských dějinách - 4.díl

V dnešním díle je několik anglických korun, korunovační klenoty pocházející z Prahy z doby Rudolfa II. a na závěr si prohlídneme dvě koruny z druhého konce světa.

přečteno: 3764x   komentářů: 2, nejnovější: 15. 03. 2017, 19:39:17
Strava v historii Alena Prchlíková 13. března 2017 16:39
Strava v historii - novověk - zelené věci

V dnešním povídání zabrousíme mezi to nejzdravější, co můžeme konzumovat. Řeč bude o zelenině, jak již jistě víte. V době paní Rettigové se zeleninou rozhodně nešetřilo, běžně se z ní vařilo, přidávala se k masitým jídlům nebo do polévek, a to v množství více než větším. Zeleninová jídla se často kombinovala s kaštany a masem.

přečteno: 2876x   komentářů: 0
Korunovační klenoty Alena Prchlíková 8. března 2017 17:22
Korunovační klenoty v evropských dějinách - 3. díl

Nabízím další sérii korunovačních klenotů, na začátku mám shodou náhod opět koruny, které nosil Karel IV. Nepodařilo se mi lombardskou vyfotit samostatně, tak ji nabízím spolu s nejznámější Karlovou korunou, o níž jsem psala v minulém článku.

přečteno: 3371x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 7. března 2017 10:39
Strava v historii - novověk - ovocné a květinové zastavení

Po sladkém díle navážeme sice také sladkým tématem, ale o poznání zdravějším. Podíváme se, jaké změny se udály u ovoce, jak se zavařovalo, jaké květy se sbíraly a jak se používaly a abychom v tom zdravém pokračovali, čekají na nás ještě ořechy a mandle.

přečteno: 2565x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 1. března 2017 12:53
Strava v historii - novověk - sladké dobroty

V dnešním díle si přijdou na své milovníci sladkého. Víme, že naši předci měli v oblibě sladké pokrmy, sladili i ty, u kterých by nás to ani nenapadlo. A tak se vypravme za různými moučníky, za oblíbeným sladkým pečivem, dorty i nákypy.

přečteno: 2847x   komentářů: 0
Korunovační klenoty Alena Prchlíková 28. února 2017 21:54
Korunovační klenoty v evropských dějinách - 2. díl

Ve třech následující dílech se již podíváme na nejkrásnější královské nebo císařské koruny, které jsem nafotila. Na výstavě byly koruny či jiné pokrývky hlavy i z jiných koutů světa, ale musím přiznat, že mě příliš neuchvátily. A tak až v posledním díle udělám výjimku a dvě koruny uvedu. Bude to taková perlička na závěr...

přečteno: 2739x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 21. února 2017 11:20
Strava v historii - novověk - obilniny a luštěniny

Počínaje tímto dílem se již podíváme, jak vypadala novověká kuchyně u nás. Nemůžeme ji ale oddělit od evropské, i v této oblasti platí, že se různé návyky prolínaly. Italská a francouzská kuchyně udávala směr vývoje. Italská proto, že se v lodích do jejích přístavů přiváželo mnoho potravin z východních zemí. Francouzská kuchyně je známa svou rafinovaností, udivujícím zpracováním, noblesou, výběrem těch nejkvalitnějších ingrediencí. Způsob zpracování jídel se z Francie šířil do celé západní Evropy.

přečteno: 2722x   komentářů: 0
Korunovační klenoty Alena Prchlíková 16. února 2017 12:25
Korunovační klenoty v evropských dějinách - 1. díl

Královské a císařské koruny byly znakem světské a duchovní moci panovníka. Vyjadřovaly spojení panovníka s Kristem nebo jiným nejvyšším bohem, který mu korunou předával moc. Rituál používání koruny pochází ze starověku. Používal se diadém, vavřínový věnec, přilba nebo čelenka. Od dob Karla Velikého se používaly uzavřené koruny překlenuté jedním nebo více oblouky. Legitimitu panovníkovi propůjčovala teprve řádně provedená korunovace jedinou správnou korunou na jediném správném místě a jedinou osobou k obřadu oprávněnou.

přečteno: 3465x   komentářů: 3, nejnovější: 20. 02. 2017, 22:06:35
Strava v historii Alena Prchlíková 16. února 2017 11:51
Strava v historii - novověk - Magdalena Dobromila Rettigová

V dalších dílech seriálu se již podíváme do novověku. Tato část dějin se určuje různě, já vnímám novou epochu od roku 1492. Tehdy objevil Kryštof Kolumbus Ameriku a svět se celý změnil. Evropské státy počaly kolonizační epochu, nejen v Americe, ale i v dalších částech světa. Velké změny proběhly i na poli kulturním, ekonomickém, průmyslovém i společenském. Průmyslová revoluce, rozvoj všech vědních oborů, vynálezy umožňující rychlejší spojení mezi kontinenty či státy a změny na poli politickém, vše přispělo k zrychlení světových dějin. Pokrok ovšem brzdily válečné konflikty, ať už občanská válka v Anglii, francouzská revoluce, třicetiletá válka, války napoleonské nebo dvě velké ve 20. století.

přečteno: 2531x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 6. února 2017 11:27
Strava v historii - středověk - pel-mel

V posledním středověkém díle se vypravíme za skupinami potravin, které se do předchozích článků nevešly. Důležitou částí stravy bylo mléko a výrobky z něho, hůře dosažitelné tuky a závěrem nás budou čekat nápoje, hlavně víno a velmi oblíbené pivo.

přečteno: 2437x   komentářů: 0
O věcech kolem nás Alena Prchlíková 5. února 2017 08:41
Reportáž z Mistrovství Evropy v krasobruslení

Jak jistě mnozí víte, minulý týden se konal v Ostravě evropský šampionát. Byl po dlouhých osmnácti letech zase v naší republice a jak vidno z ohlasů soutěžících, pořadatelů a činovníků, byl úspěšný. Já nabízím pohled obyčejného diváka, ne VIP, ale toho, který z velké většiny zaplnil tribuny a troufnu si říct, že právě tito bezejmenní vytvořili nádhernou kulisu a z velké části přispěli k pochvalným komentářům o průběhu mistrovství. Já při této akci zažila mnohé „poprvé“. Ale pojďme na začátek…

přečteno: 4236x   komentářů: 5, nejnovější: 07. 04. 2017, 15:41:44
  <<   <   1   2   3   4   5   6   >   >>  

Nejnověji komentované

přečteno: 74x   komentářů: 7, nejnovější: 12. 09. 2019, 09:09:51
přečteno: 174x   komentářů: 2, nejnovější: 05. 09. 2019, 12:44:24
přečteno: 152x   komentářů: 3, nejnovější: 02. 09. 2019, 21:08:50
přečteno: 261x   komentářů: 3, nejnovější: 26. 08. 2019, 12:37:48
přečteno: 239x   komentářů: 6, nejnovější: 24. 08. 2019, 20:31:20
přečteno: 1569x   komentářů: 4, nejnovější: 27. 06. 2019, 09:52:08
přečteno: 804x   komentářů: 2, nejnovější: 28. 05. 2019, 22:28:55
přečteno: 818x   komentářů: 2, nejnovější: 15. 05. 2019, 22:31:36

Nejčtenější

přečteno: 11121x   
přečteno: 9544x   
přečteno: 8665x   
přečteno: 8625x   
přečteno: 7513x   

Galerie, které se nevešly do článků

Pozvání na blog

Možná vás zaujme, že naše autorka Zdeňka Ortová nám utekla ke svému vlastnímu blogu. Pro ty z vás, kteří se nechtějí o její humor připravit, uvádím na tento blog odkaz.

Napište nám

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
osmset osmdesát tři:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

Použití cookiesUžití cookies

Na těchto stránkách jsou použity tzv. cookies.

Do cookies se poznamenává údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně, pouze bude zkreslena statistika.
 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 15. 9. 2019