joudaweb - časopis Čekanka

Články:

Hledání

rok:
měsíc:
den:
rubrika:

strana 4 / 6
  <<   <   1   2   3   4   5   6   >   >>  

Strava v historii Alena Prchlíková 7. března 2017 10:39
Strava v historii - novověk - ovocné a květinové zastavení

Po sladkém díle navážeme sice také sladkým tématem, ale o poznání zdravějším. Podíváme se, jaké změny se udály u ovoce, jak se zavařovalo, jaké květy se sbíraly a jak se používaly a abychom v tom zdravém pokračovali, čekají na nás ještě ořechy a mandle.

přečteno: 2958x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 1. března 2017 12:53
Strava v historii - novověk - sladké dobroty

V dnešním díle si přijdou na své milovníci sladkého. Víme, že naši předci měli v oblibě sladké pokrmy, sladili i ty, u kterých by nás to ani nenapadlo. A tak se vypravme za různými moučníky, za oblíbeným sladkým pečivem, dorty i nákypy.

přečteno: 3258x   komentářů: 0
Korunovační klenoty Alena Prchlíková 28. února 2017 21:54
Korunovační klenoty v evropských dějinách - 2. díl

Ve třech následující dílech se již podíváme na nejkrásnější královské nebo císařské koruny, které jsem nafotila. Na výstavě byly koruny či jiné pokrývky hlavy i z jiných koutů světa, ale musím přiznat, že mě příliš neuchvátily. A tak až v posledním díle udělám výjimku a dvě koruny uvedu. Bude to taková perlička na závěr...

přečteno: 3134x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 21. února 2017 11:20
Strava v historii - novověk - obilniny a luštěniny

Počínaje tímto dílem se již podíváme, jak vypadala novověká kuchyně u nás. Nemůžeme ji ale oddělit od evropské, i v této oblasti platí, že se různé návyky prolínaly. Italská a francouzská kuchyně udávala směr vývoje. Italská proto, že se v lodích do jejích přístavů přiváželo mnoho potravin z východních zemí. Francouzská kuchyně je známa svou rafinovaností, udivujícím zpracováním, noblesou, výběrem těch nejkvalitnějších ingrediencí. Způsob zpracování jídel se z Francie šířil do celé západní Evropy.

přečteno: 3124x   komentářů: 0
Korunovační klenoty Alena Prchlíková 16. února 2017 12:25
Korunovační klenoty v evropských dějinách - 1. díl

Královské a císařské koruny byly znakem světské a duchovní moci panovníka. Vyjadřovaly spojení panovníka s Kristem nebo jiným nejvyšším bohem, který mu korunou předával moc. Rituál používání koruny pochází ze starověku. Používal se diadém, vavřínový věnec, přilba nebo čelenka. Od dob Karla Velikého se používaly uzavřené koruny překlenuté jedním nebo více oblouky. Legitimitu panovníkovi propůjčovala teprve řádně provedená korunovace jedinou správnou korunou na jediném správném místě a jedinou osobou k obřadu oprávněnou.

přečteno: 3838x   komentářů: 3, nejnovější: 20. 02. 2017, 22:06:35
Strava v historii Alena Prchlíková 16. února 2017 11:51
Strava v historii - novověk - Magdalena Dobromila Rettigová

V dalších dílech seriálu se již podíváme do novověku. Tato část dějin se určuje různě, já vnímám novou epochu od roku 1492. Tehdy objevil Kryštof Kolumbus Ameriku a svět se celý změnil. Evropské státy počaly kolonizační epochu, nejen v Americe, ale i v dalších částech světa. Velké změny proběhly i na poli kulturním, ekonomickém, průmyslovém i společenském. Průmyslová revoluce, rozvoj všech vědních oborů, vynálezy umožňující rychlejší spojení mezi kontinenty či státy a změny na poli politickém, vše přispělo k zrychlení světových dějin. Pokrok ovšem brzdily válečné konflikty, ať už občanská válka v Anglii, francouzská revoluce, třicetiletá válka, války napoleonské nebo dvě velké ve 20. století.

přečteno: 2866x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 6. února 2017 11:27
Strava v historii - středověk - pel-mel

V posledním středověkém díle se vypravíme za skupinami potravin, které se do předchozích článků nevešly. Důležitou částí stravy bylo mléko a výrobky z něho, hůře dosažitelné tuky a závěrem nás budou čekat nápoje, hlavně víno a velmi oblíbené pivo.

přečteno: 2779x   komentářů: 0
O věcech kolem nás Alena Prchlíková 5. února 2017 08:41
Reportáž z Mistrovství Evropy v krasobruslení

Jak jistě mnozí víte, minulý týden se konal v Ostravě evropský šampionát. Byl po dlouhých osmnácti letech zase v naší republice a jak vidno z ohlasů soutěžících, pořadatelů a činovníků, byl úspěšný. Já nabízím pohled obyčejného diváka, ne VIP, ale toho, který z velké většiny zaplnil tribuny a troufnu si říct, že právě tito bezejmenní vytvořili nádhernou kulisu a z velké části přispěli k pochvalným komentářům o průběhu mistrovství. Já při této akci zažila mnohé „poprvé“. Ale pojďme na začátek…

přečteno: 4609x   komentářů: 5, nejnovější: 07. 04. 2017, 15:41:44
Strava v historii Alena Prchlíková 30. ledna 2017 08:45
Strava v historii - středověk - ovoce, zelenina, koření

V dnešním díle se podíváme, jak jsem slíbila, do přírody. Stále více se prosazovalo vysazování stromů, šlechtění rostlin, úroda bývala vyšší a kvalitnější než v dřívějších dobách. Mnoho druhů rostlin rostlo volně v přírodě, lidé je daleko více sbírali než nyní my. Málokdo si dojde do lesa nažnout kopřivy do polévky nebo načesat planě rostoucí švestky. Dříve to bývalo běžné, alespoň u obyvatel vesnic a chudších vrstev obyvatelstva.

přečteno: 3986x   komentářů: 3, nejnovější: 02. 02. 2017, 19:30:19
Strava v historii Alena Prchlíková 20. ledna 2017 17:55
Strava v historii - středověk - maso

V dnešním díle se podíváme, jaké maso lidé konzumovali ve středověku a jak si ho upravovali. V této době již většinou nepobíhala zvířata volně kolem stavení, vytlačilo je postupně se rozvíjející zemědělství. V 11. století již bylo maso pokládáno na roveň chlebu, víme, že opat Hugo rozděloval chudým stejné množství masa i chleba a obě skupiny potravin považoval za základní pro stravování lidí.

přečteno: 3022x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 13. ledna 2017 11:32
Strava v historii - středověk - chléb a kaše

V dnešním díle se vypravíme za hlavním zdrojem obživy, kterou měl středověký člověk k dispozici. Víme, že důležitý předpoklad pro přežití bylo vlastnictví půdy. Dobře na tom byli i ti, kteří půdu nevlastnili, ale pracovali na ní. V dobách hladových měli větší šanci přežít než lidé z měst.

přečteno: 2842x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 6. ledna 2017 11:20
Strava v historii - úvod do středověku

Vítejte ve středověku. Toto období bývá určováno pádem Západořímské říše v roce 476 a objevením Ameriky v roce 1492. Ale nelze to brát doslova, jak jsem psala minule, vše se vyvíjelo postupně. Antické státy zanikaly, ale jejich kultura se neztratila, promítá se i do našich dní. Došlo k rozsáhlé migraci obyvatelstva, barbarské kmeny hledaly novou půdu. Počet lidí vzrostl a všichni pátrali po zdroji obživy. Území Římské říše nebylo v důsledku krize dostatečně chráněno a tak se stalo pro různé kmeny lákavé. Skupiny lidí se daly na pochod i proto, že hledaly teplejší klima, z chladného severu se přesouvaly na jih.

přečteno: 2982x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 29. prosince 2016 17:44
Strava v historii - starověk

V další části mého pojednání o lidské výživě se podíváme do starověku. Je to doba rozvoje velkých civilizací na Středním východě, starověkého Řecka a Říma. Doba, ve které se objevilo písmo, mnoho krásných staveb a uměleckých předmětů, vzniklo a zaniklo mnoho říší. Období starověku se udává v rozmezí 4500 let př. n. l. až do roku 700 našeho letopočtu. Protože považuji římskou a řeckou kulturu za kolébku té naší, budu se věnovat většinou středomořské oblasti, ale také rozdílnému způsobu obživy i samotného žití antických lidí a „barbarů“.

přečteno: 3897x   komentářů: 2, nejnovější: 29. 12. 2016, 19:16:58
Strava v historii Alena Prchlíková 22. prosince 2016 12:01
Strava v historii - pravěk - obilí, rostliny, ovoce

V druhé části o pravěké kuchyni se podíváme, jak lidé využívali přírodní zdroje ke své výživě. V první části jsem popsala hlavně mužský příspěvek k obživě, tedy lovení zvěře, dnešní díl bude o sběru, hledání a zpracování rostlin, což byla hlavně ženská doména.

přečteno: 3111x   komentářů: 0
Strava v historii Alena Prchlíková 15. prosince 2016 10:11
Strava v historii - pravěk - maso, maso, maso

V posledních letech čtu více historických knih. V každé z nich je vždy zmínka o jídle, postavy z knížek něco nakupují, vaří, pečou nebo alespoň o jídle hovoří. A napadlo mě, že nemám velké znalosti o tom, co lidé v různých etapách civilizace jedli, jak si jídlo připravovali a jaký vztah k němu měli. A protože jídlo a jeho příprava mě velice zajímá, vždyť celý můj profesní život se kolem potravin točil, vymyslela jsem seriál, v němž se pokusím shrnout, jak probíhala výživa lidí. Zvu každého, koho dané téma zajímá, budu moc ráda, když v mých článcích naleznete něco nového.

přečteno: 3058x   komentářů: 0
Procházka Mladoboleslavskem Alena Prchlíková 28. října 2016 09:11
Procházka Mladoboleslavskem - Stránovský viadukt

V dnešní procházce kolem mého bydliště se podíváme na stavební unikát, kterým se může pyšnit Krnsko. Na jeho pozemku je postaven železniční most, který se řadí mezi technické památky naší vlasti. Je zajímavý svou historií, velikostí i tím, kdo jej postavil a za jak dlouho. Je to první železniční betonový most u nás, jeden z nejmohutnějších viaduktů, významné dílo meziválečného mostního stavitelství. V odborné literatuře mu říkají Stránovský viadukt, asi proto, že je umístěn přímo pod zámkem Stránov.

přečteno: 5149x   komentářů: 2, nejnovější: 31. 10. 2016, 08:44:22
Procházka Mladoboleslavskem Alena Prchlíková 18. října 2016 09:10
Procházka Mladoboleslavskem - Krnsko

Když se vydáme ze Zámostí přes Jizeru, na první pohled nás zaujme vysoký a krásný železniční most, národní kulturní památka. Před mostem je Krnsko, za ním Jizerní Vtelno. Tam jsme již byli, navštívíme nyní Krnsko, které je rozděleno do několika částí – Dolní, Horní, Vystrkov a Řehnice. Ty byly dříve samostatnou obcí.

přečteno: 3859x   komentářů: 0
Procházka Mladoboleslavskem Alena Prchlíková 2. října 2016 02:16
Procházka Mladoboleslavskem - Jizerní Vtelno

A jak jsem slíbila, dnes se přesuneme přes Jizeru a navštívíme obec Jizerní Vtelno. A hlavně si prohlídneme krásný, i když poněkud pošmourný zámek Nový Stránov. Minulá léta k němu nebyla laskavá, věřím, že v příštích letech bude jeho osud příznivější.

přečteno: 3722x   komentářů: 0
Různé Alena Prchlíková 2. října 2016 02:09
Magická a kouzelná čekanka i Čekanka

Nevím, jak je to možné, ale až po přečtení krásného Jiřinčina článku o pětiletém výročí Čekanky jsem si uvědomila, že čekanka není pouze ta krásná modrá květina, ale i zelenina, kterou si sice nepravidelně, ale přesto poměrně často kupuji.

přečteno: 3830x   komentářů: 0
Procházka Mladoboleslavskem Alena Prchlíková 25. září 2016 19:07
Procházka Mladoboleslavskem - Písková Lhota

V dnešní procházce navštívíme obec Pískovou Lhotu, pod kterou spadá Zámostí. Žije v ní kolem 600 obyvatel, průměrný věk je 39 let. Obec leží asi 10 km za Mladou Boleslaví směrem k Praze.

přečteno: 4746x   komentářů: 2, nejnovější: 29. 09. 2016, 16:08:56
  <<   <   1   2   3   4   5   6   >   >>  

Nejnověji komentované

přečteno: 134x   komentářů: 2, nejnovější: 10. 01. 2020, 16:05:26
přečteno: 298x   komentářů: 3, nejnovější: 25. 12. 2019, 13:52:13
přečteno: 499x   komentářů: 1, nejnovější: 04. 12. 2019, 20:41:24
přečteno: 772x   komentářů: 2, nejnovější: 28. 11. 2019, 09:40:31
přečteno: 534x   komentářů: 1, nejnovější: 26. 11. 2019, 19:10:21
přečteno: 1080x   komentářů: 1, nejnovější: 22. 10. 2019, 21:43:54
přečteno: 1114x   komentářů: 2, nejnovější: 01. 10. 2019, 10:02:45
přečteno: 1006x   komentářů: 2, nejnovější: 01. 10. 2019, 07:44:55

Nejčtenější

přečteno: 11630x   
přečteno: 10079x   
přečteno: 9173x   
přečteno: 9084x   
přečteno: 8198x   

Galerie, které se nevešly do článků

Pozvání na blog

Možná vás zaujme, že naše autorka Zdeňka Ortová nám utekla ke svému vlastnímu blogu. Pro ty z vás, kteří se nechtějí o její humor připravit, uvádím na tento blog odkaz.

Napište nám

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
devětset patnáct:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

Použití cookiesUžití cookies

Na těchto stránkách jsou použity tzv. cookies.

Do cookies se poznamenává údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně, pouze bude zkreslena statistika.
 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 18. 1. 2020