joudaweb - časopis Čekanka

Tarotové karty

17. května 2016 09:49:00

Říká se, že Tarotové karty si vás musejí najít. Mě si jedny našly před pěti lety. Líbí se mi jejich pestrobarevnost, jejich netypická vůně i tvar. Zkrátka, jsou pro mě jako poklad, který si hýčkám.

Když bych měla zavzpomínat, kdy mě přepadla první myšlenka na Tarotové karty a na bílou magii, tak to bylo, když jsem byla ještě malá. Hodně mě lákalo tajemno, ze kterého příjemně mrazí po celém těle. Ráda jsem se koukala na pohádky nebo příběhy o tajemných silách, kouzlení a čarodějnicích. Vždycky jsem si tajně přála umět čarovat, ovládat živly a číst z ruky. Když už jsem pak byla starší, myslím, že to bylo na střední škole, tak jsem k Vánocům postupně začala dostávat knížky o kouzlení, magii a různých rituálech. Někdy jsem z nich byla zklamaná, protože mně připadaly až moc „směšně“ napsané, ale dostala jsem i takové, které pro mě byly nejen zajímavé, ale hlavně i poučné. Vždycky jsem ale měla na paměti, a toho jsem se vlastně částečně i bála (možná hloupá pověra, nevím…), že pokud chcete někomu pomocí magie ublížit, třikrát se vám to vrátí. Nikdy jsem to nezkoušela, takže nemohu souhlasit, nebo vyvrátit.

Postupem času jsem si i začala pohrávat s myšlenkou jít ke kartářce. Po dlouhém zvažování pro a proti jsem nakonec vyrazila vstříc svému osudu. Bylo to pro mě ale jen velké zklamání, protože než jsme se dostaly ke kartám, tak mě milá „kartářka“ vyzpovídala natolik, že pak mi jen říkala věci, které vlastně už věděla ode mě (někde jsem dokonce slyšela, že spáchala sebevraždu). O pár let později, jsem byla o něco úspěšnější a hlavně určité věci, které mi tehdy byly předpovězeny, se staly. Určitě nejsem jedna z těch, která kartám stoprocentně věří, a také jimi nejsem posedlá, ale pravdou je, že občas umí opravdu hodně překvapit! Věřím tomu, že vás sem tam umí varovat a vy vlastně pak máte možnost volby. Rozhodně ale nejsem zastánce toho, chodit ke kartářce z nudy, nebo jen proto, že tam chodí vaše kamarádka. Myslím si, že každý člověk, pokud je tedy příznivcem vykládání karet a bílé magie, by měl navštívit kartářku jen tehdy, kdy to tak opravdu cítí a jeho zvědavost ho nenechá spát.

Než jsem si koupila Tarotové karty, které si mě samy našly, tak jsem častokrát přemýšlela, jaké si pořídit. Bohužel jsem se v nich nedokázala vyznat a hlavně si vybrat. Neustále jsem brázdila internetové e-shopy, ale bezvýsledně. Bylo jich tam spousta! Od Andělských, Cikánských, Marseillských až po takové, na kterých byly překrásné víly. Takže jsem na nějaký čas Tarotové karty pustila z hlavy. A pak to přišlo! Jednou večer jsem hledala na internetu písničku, už si ani nevzpomínám jakou, a najednou místo té písničky na mě vyskočily překrásně malované karty! Na první pohled mě okouzlily a během několika vteřin jsem si je objednala. Když mi pak přišly, byla jsem z nich naprosto unešená! Nedokázala jsem od nich odtrhnout oči, protože mě přitahovaly jako magnet. Dlouho dobu mi trvalo, než jsem se v nich pomalu začala učit číst. Víc jak rok ležely v šuplíku a až jsem cítila, že je ten správný čas je vytáhnout, udělala jsem to. Pokud si ale myslíte, že si karty vykládám často, tak se mýlíte. Někdy je vytáhnu za půl roku, někdy za rok. Svým kamarádkám je vykládám častěji než sobě. Je to pro nás příjemné zpestření a hlavně se u toho dobře pobavíme. Jestli si z toho vezmou něco zásadního, nechávám na nich. Pravdou ale je, že nejednou jim karty hodně pomohly nebo je varovaly.

Každý člověk je svého štěstí strůjce, aspoň tak se to říká a taky se říká, že všichni máme svůj osud dopředu napsaný. Karty vám nepoví, jestli vyhrajete ve sportce, nebo jestli se stanete slavným hercem či politikem (aspoň tak jsem to slyšela od jedné kartářky, která se kartářkou nazývá právem). Karty vám pouze ukáží jednu z několika možností a pak bude záležet jen na vás, jak s tím naložíte. Dokážou vám také říci, že to, co se chystáte udělat, není pro vás třeba úplně správné, nebo naopak, ale volba zůstává opravdu jen na vás.

A jestli si někdo z vás pohrává s myšlenkou, zda jít ke kartářce, tak určitě jděte! Nejen, že zažijete něco magického, ale každopádně to pro vás bude zajímavá a cenná zkušenost, věřte mi :))!! Ještě mi v šuplíku zlatě svítí Orákulum vizí, ale to zas až třeba někdy příště…:)

Autor: Monika Knápková


přečteno: 6482x   komentářů: 4

Komentáře

(Monika)    vloženo: 24. 06. 2016, 13:48:37

Dobrý den, Kamile, jako vždy Vám musím poděkovat za Váš milý komentář. Určitě s Vámi souhlasím, rozhodně by nešlo, aby karty řídily náš život. Takže bohužel Vám karty opravdu nejsou schopné říct čísla, která by byla výherní. Takže to, že by po světě chodilo moc milionářů se nestane :). Je dobře, že vše necháváte plynout a jen Vám chci říct, že hlavně žijte pro sebe...! Dělejte si radosti a užívejte si každou příjemnou chvilku. Hezký letní den!

Karty a magie? (Kamil Dobrotivy)    vloženo: 22. 06. 2016, 12:44:16

Dobry den pani Moniko,

vite Moniko, ze ja bych zrovna bral tu predpoved cisel ve sportce? :-) No bohuzel to by po svete chodilo asi moc milionaru, nebo miliardaru a uz by ani pak nebyl nikdo kdo by sazel a nic nevyhral. Asi by se system sazek zhroutil. A myslim si, ze kdyby fungovaly stoprocentne predpovedi a vyklady z karet, tak az moc jako lidi bychom ovlivnovali svet, ve kterem zijeme. Tak jako clovek ovlivnuje prirodu a zrovna ne moc pozitivne. Spise zachranuje co napachal zleho. Tak si myslim, ze funguji takove paralely i v tom co by clovek napachal, kdyby ovlivnoval budoucnoust, osudy sve i jinych. Proto i ja ponechavam vse na osudu a nechavam zivot plynout a "jen" ho ziju. Jen v uvozovkach neznamena na tomto svete to nejak preklepat. Ale opravdu zit. Ne jen pro praci, ne jen pro deti, ne jen pro penize, ne jen pro partnera, ne jen pro viru atd. Najit si to sve co naplnuje muj zivot a vse co jsem vyjmenoval pred tim, v rozumnem pomeru rozdelit ve svuj zivot. A ted se vlastne dostavam oklikou k tomu. Ze ac ma kazdy nejaky svuj nazor. Tak pro Vas je dulezite, ze se venujete v rozumne mire svemu "konicku" psani, vykladu Tarotu atd. a neupinate se fanaticky k jedne veci. A to je podle meho nazoru dobre a urcite Vam do budoucna preju, zdravy nahled na zivot, nic neprehanet, neupinat se k falesnym iluzim a snum a jen normalne zit svuj zivot.

Mejte hezky den a skrasno v dusi jako doposud :-)

(Monika)    vloženo: 18. 05. 2016, 14:39:01

Děkuju za komentář, Jiřinko! Určitě máte pravdu v tom, že pokud to tak cítíte, tak by nemělo smysl jít ke kartářce. Já mám hodně historek, že by daly na celou knihu :), protože jsem vyzkoušela mnoho kartářek, už jen ze zvědavosti. Sama taky dávám především na svůj úsudek, ale mé zkušenosti jsou i takové, že jsem se spolehla (dvakrát)na karty – a ejhle, udělala jsem dobře! A to jsem původně chtěla jít jinou cestou. Bohužel jsou i tací, kteří jsou kartami doslova ovládáni, k nim já rozhodně nepatřím, to jen, abych ze sebe neudělala nějakého fanatika! Víte, když si vykládáte karty, nebo jdete ke kartářce, tak to nesmíte brát se smrtelnou vážností. Bohužel lidi si často vysní něco, co je nesplnitelné a když je pak i kartářka utvrdí v tom, že ten jejich sen se splní, je to pro ně velká rána. Dobrá kartářka nesmí říct, kdy se vám stane něco hodně špatného, nebo dokonce kdy zemřete, jen vás může před něčím „lehce“ varovat. Já se za kartářku rozhodně nepovažuji, spíš mě to baví, láká a hlavně se mi to líbí, ale vážně neberu nikdy nic. Jen svou intuici, kterou má každá žena. Tím chci především říct, že opravdu záleží na každém z nás. A že jsem trhla rekord? Tak to mě opravdu těší:)!! Magie v tom není, nebo že by… :)))? Ne, opravdu ne, spíš je to téma, které zajímá mnoho lidí.

(Jiřina)    vloženo: 18. 05. 2016, 12:59:04

Víte, Moniko, já navážu na Vaši poslední větu článku, kde píšete, že volba toho, co někdo udělá nebo neudělá, nebo jak se zachová, stejně zůstává na každém, kdo nějaké dilema má nebo řeší. Takže pomáhat si k tomu kartami, které slabším jedincům mohou jen zamotat hlavu, vidím jako cosi navíc, co problém ještě znásobí.

Pokud jde tedy o mě, tak já zásadně vždy nechávám vše na svém vlastním úsudku, jestli něco dopadne dobře nebo nedopadne vůbec, s tím stejně nic nenadělám. Případně se poradím se svými nejbližšími, ale s nějakými svými dilematy je nechci příliš zatěžovat, takže jen někdy jsem tak činívala, ale většinou jsem si věci pořešila já sama. Už jsem ve svých článcích tady na Čekance několikrát zmiňovala svůj názor, že má-li se něco stát nebo nějak dopadnout, tak se skutečně stane. Jako kdyby to bylo někde něčím předem dáno. Měla jsem v životě docela dost příležitostí se o tom přesvědčit.

Možná budu osamocena se svým názorem, ale budiž... Nikdy bych nechtěla pokoušet osud, předjímat, co mě čeká, nechci to nikdy vědět předem, i když by to byly zprávy dobré, a ty špatné už vůbec ne... Stejně to vždy dopadne tak, jak je to osudem předurčeno.

Takže pokud jde o mě, já bych tedy ke kartářce nikdy nešla a ani bych se nechtěla zamýšlet nad tím, co mi říkají tarotové karty. Připouštím, že někdy to, co kartářka předpoví, vyjde, ale už jsem se setkala ve svém okolí s tím, protože některé mé dobré známé občas ke kartářce zašly, že kartářka předpověděla samé pěkné věci, z čehož se velice těšily, přičemž v závěru po nějaké době nakonec vše dopadlo zcela jinak a špatně.

Chápu, že vykládání karet může být docela zábava a zpestření při posezení s kamarádkami. Třeba nám v komentáři také ještě někdo napíše o svých zážitcích.

A mimochodem, myslím, že jste na Čekance tímto svým článkem byla tak úspěšná, jako zatím nikdo z nás ostatních, kdo zde přispíváme a trhla jste tady rekord. Více než 80 přečtení za jeden den...! Čím to? Že by to bylo vlivem magie?

Těším se, Moniko, na další Váš článek!


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
sedmset osmnáct:
(nechte prázdné)
ODESLAT

Nejnověji komentované

přečteno: 94x   komentářů: 2, nejnovější: 10. 04. 2021, 18:32:42
přečteno: 746x   komentářů: 4, nejnovější: 02. 01. 2021, 08:07:18
přečteno: 6704x   komentářů: 6, nejnovější: 31. 12. 2020, 18:45:26
přečteno: 846x   komentářů: 3, nejnovější: 17. 12. 2020, 10:58:08
přečteno: 1538x   komentářů: 1, nejnovější: 24. 11. 2020, 22:33:50
přečteno: 1366x   komentářů: 5, nejnovější: 07. 10. 2020, 23:06:08
přečteno: 1191x   komentářů: 1, nejnovější: 23. 09. 2020, 18:23:10
přečteno: 1448x   komentářů: 1, nejnovější: 09. 08. 2020, 23:04:26

Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové

Od 1. ledna 2021 naleznete každý pátek na adrese Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové nový článek v rubrice této naší autorky, kterou pro ni zřídila průvodkyně a zakladatelka tohoto portálu paní Kristýna Maková.

Krátké tématicky různorodé texty doprovázejí fotografie a kresby, a propojuje je barevná postavička průvodkyně, kterou pro S. Jarolímkovou nakreslil jako dárek známý kreslíř a malíř Karel Benetka.

Nejčtenější

přečteno: 13605x   
přečteno: 12042x   
přečteno: 11077x   
přečteno: 10997x   
přečteno: 10348x   

Galerie, které se nevešly do článků

Pozvání na blog

Možná vás zaujme, že naše autorka Zdeňka Ortová nám utekla ke svému vlastnímu blogu. Pro ty z vás, kteří se nechtějí o její humor připravit, uvádím na tento blog odkaz.

Napište nám

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
sedmset osmnáct:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

Použití cookiesUžití cookies

Na těchto stránkách jsou použity tzv. cookies.

Do cookies se poznamenává údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně, pouze bude zkreslena statistika.
 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 18. 4. 2021